O NAS

Marek RzeźniakMarek Rzeźniak

Urodzony w Zamościu. Absolwent tamtejszego PLSP. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa profesora Władysława Taranczewskiego w 1969 roku. Członek ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Wieloletni nauczyciel PLSP w Zamościu. Uprawia twórczość w dzidzinie malarstwa i rysunku. Jest autorem ponad dwudziestu wystaw indywidualnych, trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Od dwudziestu lat związany jest ze wsią Szur koło Krasnobrodu na Roztoczu. Tam powstały takie cykle jak: Strachy Polskie, Strachy Roztocza, Żywioły. Obrazy te, inspirowane są krajobrazem Roztocza z zauważeniem rzeczy, ludzi i wydarzeń.


Maria RzeźniakMaria Rzeźniak

Licencjonowany przewodnik turystyczny po Zamościu i Roztoczu, Roztoczańskim Parku Narodowym, pilot wycieczek. Współorganizator Roztoczańskiego Ekomuzeum - Świąteczna Kraina. Prowadzi Galerię Szur k. Krasnobrodu.
Chętnie Państwa oprowadzi po Zamościu, Roztoczu, zorganizuje warsztaty i lekcje muzealne w plenerze dla każdej grupy wiekowej zorganizowanej i dla turystów indywidualnych z zakresu kultury, historii i etnografii. Przybliży „Historię Rodu Zamoyskich”, „Miasta Idealnego”, wyjawi „Tajemnicę warsztatu artysty”, opowie „O przeszłości kulturowej i duchowej Roztocza”.

„Wiem co mówię - nie mówię co wiem”    

 

Agnieszka Rzeźniak

Agnieszka Rzeźniak

Absolwentka PLSP w Zamościu (2002). Studia na ASP we Wrocławiu i Uniwerytecie Pais Vasco w Bilbao, Hiszpania. Dyplom na wydziale Szkła i Ceramiki oraz Malarstwa w pracowni Aleksandra Dymitrowicza (2008). Współtowrzy grupę Łuhuu! powstałą w 2005 roku we Wrocławiu. Brała udział w licznych plenerach, festiwalach, projektach, przedsięwzięciach artystycznych w kraju i za granicą. W 2007 otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Zamościa.
Współtworzy niekomercyjną Galerię Szur.


SZUR SZUR
 
ŁUHUU


Natalia Rzeźniak - PospieszalskaNatalia Rzeźniak-Pospieszalska


Natalia Rzeźniak Pospieszalska jest absolwentką PWST we Wrocławiu oraz Szkoły Muzycznej w Zamościu. Już w trakcie studiów odznaczała się dużą aktywnością artystyczną, biorąc udział w licznych projektach pozaszkolnych i realizacjach filmowych. Od 2005 r. zaangażowana w działalność wrocławskiej grupy Łuhuu!  poruszającej się na polu sztuki performance (Łuhuu!)  uczestnicząc w rozlicznych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i za granicą. W latach 2011 - 2013 aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu. Od 2012 koncertuje wraz z rodziną Pospieszalskich /Koncerty kolęd, Białoszewski 44/  Śpiewa, gra na flecie poprzecznym, tańczy, pisze teksty.

Oficjalna Strona Internetowa Natalii

Monodram - Chip Chop Chipette


Wawrzyniec RzeźniakWawrzyniec Rzeźniak

Absolwent Szkoły Muzycznej w Zamościu i Wrocławiu. Dyplom w 2009 roku w klasie wiolonczeli. Łączy muzykę z zamiłowaniami technicznymi studiując akustykę na Politechnice Wrocławskiej.